Версия для слабовидящих: Вкл Выкл Изображения: Вкл Выкл Размер шрифта: A A A Цветовая схема: A A A A
Вниз Вверх
באתר שלי תוכלו למצוא המון מידע ייחודי על היקום, Dark matter
מערכת הנפש,תת מודע,מוח, תודעה ,תהליך חיים בטבע וכו...
כמו כן, אנו עושים שימוש בשיטות טיפול חדשניות ומציעים פתרונות לבעיות בריאותיות

מציאות מוחשית ברמה הקוונטית

 
בכל פעם כאשר אנו חווים ניסיון כזה או אחר בחיים , המוח שלנו מפעיל כמות עצומה של נוירונים, אשר בתורם משפיעים על מצבנו הגופני והפיזי. כוחה הפנומנלי של התודעה ויכולת ריכוז גבוהה, יוצרים קשרים סינפטיים - חיבורים בין תאי העצבים במוח. חוויות חוזרות ונשנות ( סיטואציות ,מחשבות ורגשות ) יוצרות חיבורים עצביים יציבים – הנקראים בשפה המקצועית - רשתות עצביות. כל רשת היא, למעשה, זיכרון מסוים , שעל בסיסו הגוף שלנו יגיב בעתיד לאובייקטים ולמצבים דומים.
 
כל "חלקיק" מהעבר שלנו "נרשם" ברשתות העצבים של המוח , המעצבות את האופן שבו נתייחס ונחוש את העולם סביבנו בגדול ובקטן. לכן, כשנדמה לנו, שהתגובות שלנו בסה"כ ספונטניות - זה רחוק מלהיות נכון!!! למעשה, הרוב "מגובה" ומתוכנת על ידי קשרים עצביים חזקים. אגב, כל אובייקט ( גירוי ) מפעיל רשת עצבית מסוימת , הגורמת להתבטאות של קבוצת תגובות כימיות וספציפיות בגוף האדם .
 
תגובות כימיות אלו גורמת לנו לפעול או להרגיש באופן מסוים , כלומר – לרוץ, לעצור , לשמוח ,להתרגז , להתרגש , לגלות אפטיה וכו'... בעצם כל התגובות האמוציונליות שלנו – הן לא יותר מתוצאה של תהליכים כימיים, המתבססים על ניסיון עבר , ומידה שונה של חותם ברשתות העצביות של המוח. 
במילים אחרות, ב- 99% מהמקרים , אנו קולטים את המציאות לא כפי שהיא, אלה מפרשים אותה על בסיס דפוסים ודימויים מוכנים מן העבר.
 
הכלל הבסיסי ביותר בנוירופיזיולוגיה נשמע ככה – "עצבים שפועלים יחד , מתחברים ביניהם". משמעות הדבר היא , כי רשתות עצביות במוח נוצרות כתוצאה של חזרות ונשנות על אותן מחשבות , רגשות ופעולות , אשר הופכות עם הזמן לרשתות קשיחות ועמידות. במידה וניסיון שנוצר עקב חוויות אלו אינו משוחזר במשך זמן רב, הרשתות העצביות שנוצרו בעקבותיו – מתפוררות. לכן , הרגל נוצר כתוצאה מלחיצה על אותו "כפתור" באופן קבוע באותה רשת עצבית. כך בעצם מתגבשים תגובות אוטומטיות ורפלקסים מותנים – עוד לא הספקת לחשוב ולהבין מה קורה , וכבר הגוף שלך מגיב בצורה מסוימת.
 
רק תחשבו קצת ; אופי, הרגלים , אישיות – הם רק קבוצות של רשתות עצביות יציבות שאנחנו יכולים לחזק או להחליש בכל רגע נתון על ידי מודעות ותפיסה נכונה של המציאות ! ריכוז של תשומת הלב שלנו באופן סלקטיבי על מה שאנחנו רוצים להשיג , יוצר אצלנו במוח ברמה הפיזית וברמות אחרות של גופי הנפש שלנו – רשתות עצביות חדשות... בעבר , מדענים שיערו שהמוח הוא סטטי, אך מחקרים של מדענים לנוירופיזיולוגיה הוכיחו אחרת – כל חוויה גם אם היא פחות משמעותית ועוצמתית מייצרת מיליוני שינויים עצביים אשר משפיעים על הגוף כולו. ולכן, אם אנו נזמן מצבים שליליים באמצעות המחשבות שלנו , מצב אנומלי זה יהפוך למצב רגיל עבורנו כעבור פרק זמן כלשהו.
 
מחקר מעניין נוסף שעשו בהקשר, זה שלקחו שני קבוצות אנשים. קבוצה אחת לחצה באותו האצבע על מנגנון קפיצי במשך שעה כל יום, וקבוצה שנייה היו צריכים לעשות את אותה פעולה בדיוק, אבל רק בדמיון. כתוצאה מכך , אצבעות של אנשים מהקבוצה הראשונה התחזקו ב- 30% , ואצבעות של אנשים מהקבוצה השנייה שעשו שימוש רק בדמיון התחזקו ב- 22%. תוצאה של ניסוי זה , המחישה את העובדה לעבודתם של רשתות עצביות במוח האדם.
 
עבור המוח ותאי העצבים שלו (נוירונים ) , אין הבדל בין חוויה אמיתית למנטלית. לכן , אם נשים דגש על מחשבות שליליות , המוח שלנו יפרש אותם כמציאות ויגרום לשינויים המתאימים למצב זה בגוף שלנו. לדוגמה- מחלה, פחד, דכאון , חוסר שביעות רצון , גל של תוקפנות וכיוצא בזה...
 
רשתות עצביות יציבות יוצרות דפוסים לא מודעים של התנהגות רגשית, כלומר, נטייה לתגובה רגשית כלשהי. מה שמוביל לחוויה חוזרת ונשנית אצל האדם. אנחנו בעצם דורכים על אותה "מגרפה" רק בגלל חוסר מודעות והבנה לסיבות שהביאו לסיטואציות אלו להופיע! והסיבה לכך היא פשוטה, כל רגש שאנו משדרים בפנים והחוצה מביא לשחרור של קבוצות כימיקליות מסוימות בגוף , ומנגד, הגוף שלנו מפתח בדרך כלשהי תלות מהשפעה שיש לשילובים כימיקליים אלו עליו. מאמץ לגישה מודעת בנידון , תסייע לכם מאוד להיפטר מתלות פיזיולוגית בכימיקליים אלו.
 
אין צורך להמשיך ולהתעצל ולחכות לרגע מיוחד לשינוי , תתחילו כאן ועכשיו לשנות את החשיבה שלכם באופן קיצוני ועל ידי זה את חייכם לטובה! פשוט צאו לדרך ותתרגלו : "אני קם בבוקר ועובר את היום מבלי לשפוט אפ אחד", "היום לא אתלונן ואקטר על החיים שלי ", "היום שלי יעבור ללא כעס ואכזבה בכלל" וכו'... אולי זה ישמע טיפשי, אבל קודם תנסו לעשות דברים בסיסיים ופשוטים בסדר אחר , כמו – במקום קודם לשטוף פנים ולצחצח שיניים – תעשו מקלחת ואז תצחצחו שיניים, כלומר, להתחיל ולעשות פעולות מסוימות בסדר הפוך, ועל ידי כך, הרשתות עצביות שלכם יתחילו לקבל תכנות להיות "גמישות" לשינויים הרלוונטיים עבורכם במידת הצורך. תרגול ממושך ועקבי יביא אתכם לאהוב את מה שאתם עושים ויסייע לכם בעשיית שינויים גלובליים יותר בגוף ובתודעה שלכם. תנהלו גם דיאלוג בתוך תוככם עם עצמכם כאילו אתם החבר הכי טוב של עצמכם, זה מסייע לחשיבה נכונה ולקבלת החלטות מוצלחות בסוגיות שונות.
 
שינויים בחשיבה מובילים לשינויים עמוקים בגופנו הפיזי ובמערכת הנפש של האדם – בהנחה וישנה התבוננות חיובית ואובייקטיבית מהצד ורצון בריא בעזרת שאלות נכונות להתחיל לעשות טרנספורמציה באופן עצמאי ;
 
"מי אני ? 
למה רע לי ? 
למה אני לא חי כפי שאני רוצה ? 
מה אני צריך לשנות בתוך תוכי ?
מה בדיוק מפריע לי או עוצר אותי ? 
מה מזיק לי ? וממה הייתי רוצה להיפטר ?" תחושה ורצון להימנע מתגובות ועשייה הטומנות בתוכם את העבר הפחות מדויק ונכון לכם - יהוו קפיצת מדרגה אבולוציונית משמעותית עבור האישיות שלכם , ויסייעו לכם במגוון התמודדויות מוצלחות אל מול משימות כאלו ואחרות בהווה ובעתיד...
 
כך מתקיים בעצם ריפוי ספונטני , כלומר , תודעה חדשה פעילה ופרקטית גורמת למחלה להפסיק להישאר בגוף במקרים רבים, כיוון שבמצבים כאלו כל הביוכימיה בגוף האדם משתנה והוא מתחיל להרגיש טוב יותר, להירפא ולהבריא. ( אם אנחנו משנים את המחשבות שלנו, משתנה יחד איתם סט אלמנטים כימיים המעורבים בתהליכים , וכתוצאה מכך , הסביבה הפנימית שלנו הופכת להיות פחות ידידותית עבור מחלות כאלו ואחרות )
 
התמכרות כסוג של התנהגות ניתן להגדיר בקלות - זהו דבר שקשה לכם לעצור או להפסיק מתי שאתם רק רוצים. לדוגמה – אם קשה לכם לא לבדוק כל עשר דקות מה קורה ברשתות החברתיות השונות , או שאתם מבינים שעצבים משפיעים לרעה על מערכת היחסים שלכם ולא מצליחים כרגע לנטרל את זה – תדעו שמדובר בתלות לא רק ברמה הנפשית , אלה גם ברמה הביוכימית בגוף שלכם. ( האורגניזם שלכם דורש "זריקת" הורמונים אשר אחראים למצבים הללו )
 
הוכח מדעית כבר שזמן הפעולה של אלמנטים כימיים בגוף נמשך כ-30 שניות ועד כ -2 דקות, זאת אומרת , שאם אתם ממשיכים להיות במצב מנטלי ורגשי רדוד יותר מהזמן הנקוב , נוצרות באופן מלאכותי רשתות עצביות במוח שלכם אשר גורמות לשחרור של הורמונים לא רצויים לגוף - המגבילים בדיוק למצב התודעה שבו אתם נמצאים בזה הרגע. לכן, חשוב כל הזמן להעשיר את עצמך בידע חיוני ואיכותי, בכדי שתהיי הבנה ומודעות נכונים לתהליכים פנימיים וחיצוניים שהאדם פוגש לעתים מידי יום בחייו... 
באופן כללי – האדם עצמאית אחראי לבחירה שלו באיזה מצב רגשי או מנטלי להיות בכל רגע נתון ! אפ בסיטואציות כאלו מומלץ לדעת לשנות אווירה מתי שצריך – טבע , ספורט וכדומה.. כך קל יותר בעצם להתאמן בלשלוט בתגובות שלנו ולכוון את הגוף ומערכת הנפש שלנו בצורה מודעת אל הנתיב הנכון עבורנו. שינוי בתפיסה זה יביא לתוצאות מרחיקות לכת בסופו של דבר , מכיוון שמחשבות חדשות שוות ניסיון חדש , ניסיון חדש שווה אמוציות חדשות , בתוספת של ידע חיוני וחדש מהסביבה - הגנטיקה שלכם תשתנה והתקיים תהליך אפיגנטיקה. ואם נחשוב קצת יותר קדימה – רגשות חדשים מובילים אל הזדמנויות חדשות , אשר התבטאו בין היתר בהערכה ובביטחון עצמי וכו'.. בעצם בדרך זו, אנחנו משפרים את עצמנו ואת חיינו בהתאמה.
 
דיכאון – הוא דוגמה "מעולה" להתמכרות.
 
כל מצב של תלות מדבר על חוסר איזון ביומי כימי בגוף , כמו גם חוסר איזון ביחסים בין הגוף לנפש, ואחת הטעויות הכי נפוצות של בני אדם , היא שהם נוטים להתייחס אל רגשותיהם וקווי התנהגותם כאל חלק מהאישיות שלהם, כגון ; אמירות של – "אני עצבני" , "אני חלש" , "אני אומלל" ועוד... וכאשר רגשות מסוימים צפים על פני הקרקע, בני האדם במקרים כאלו נוהגים להתייחס אליהם כדבר בלתי נפרד מהאישיות שלהם , וכתוצאה מכך, התת מודע שלהם מזמן מצבים מנטליים ורגשיים כאלו בכדי לאשר להם שזה מי שהם. ( זה יכול להתבטא ברמה הפיזית בדיכאון , מחלה וכדומה... ) אגב, זה קורה גם אם תחושה זו ממשיכה להשפיע עליהם לרעה כאשר ה"חוויות" מהסוג זה עולות להם בזיכרון. וזאת שגיאה ענקית !!! בן אדם מסוגל להסיר כל השפעה של מצב בלתי רצוי, אם רק ירצה בכך, ובתנאי שהוא מפסיק להגביל את הדמיון שלו ביצירתיות... ואם אתם רוצים שינויים מסוימים בחייכם, תדמיינו אותם באופן מספיק ברור , אבל אל תיצרו בתודעה שלכם רק דרך אחת להגשמה , כיוון שמימוש של שאיפה או חלום כזה או אחר יכולים להתרחש במציאות מכיוון אחר לגמרי – בלתי צפוי...
 
לפעמים כדאי לנסות להירגע ולשמוח מבפנים בשביל משהו שעדיין לא קרה, אבל יקרה ! וזה למה ? כי ברמות הקוונטיות של המציאות הרב ממדית – זה כבר הוצע לפועל למימוש. אגב, ברמות הקוונטיות מתחילים תהליכים של התגשמות חלומות ושאיפות בצורת אירועים ברובד הפיזי. לכן, צאו לדרך קודם לפעול שם.
 
אנשים התרגלו לשמוח רק ממה שהם "נוגעים" בו – מה שהתממש במציאות כבר. אבל לא התרגלנו בצורה מספקת לסמוך על עצמנו ועל היכולות שלנו ליצור מציאות נכונה ומדויקת עבורנו, למרות שאנחנו מתעסקים בזה מידי יום... ולעיתים אפ גורמים לזה לקרות באופן שלילי בעיקר וללא שליטה... אבל , ברגע שנפתח יכולות לשלוט בחשיבה וברגשות שלנו - ניסים אמיתיים יתחילו לקרות מהר מהצפוי.
 
בטח הרבה מכם נתקלו בדוגמא חיה כמו – ששאלתם מישהו – "איך אתה יודע שזה יקרה ?" הוא ענה בשלווה – "אני רק יודע שזה יקרה..." וכך גיליתם לאחר מכן שהיה באמת!!! זה מלמד אותנו – שאסור לנו להפסיק להאמין בעצמנו , ללמוד , להתפתח ולפתח רשתות וקשרים עצביים חדשים במוח שלנו, בכדי שניצור לעצמנו חיים מודעים יותר , שמחים יותר, ומלאי תובנות ושפע.